DOLAR: 8.70 TL
EURO: 10.3 TL

Ön Yazı Örnekleri

1.046 kez görüntülendi

Ön Yazı Örnekleri

Ön yazı nasıl yazılır

Önyazı İşe başvurmak istediğiniz de istediğiniz işi alabilmek için iyi bir cv hazırlamanız gerekmektedir. Tabi ki iyi bir iletişim sahibi olursanız ve başarılı bir kariyeriniz de varsa geriye sadece onlara bunu nasıl anlatabileceğiz kalmaktadır. Bunu da etkili bir Cv ve ön yazı ile anlatabilirsiniz.

Bir çok insan iş aramak için iş ilanlarının olduğu siteleri inceleyip başvuru yapmaktadır. Ancak bu yapılan onlarca başvuruya çoğu zaman geriye dönüş olmamaktadır. Bunun da sebebi ön yazı yazılmamış olmasıdır. Evet önyazı burada çok önem arz etmektedir.

Ön yazı nedir ? ön yazı neden sizi seçmeleri gerektiğini ve sizin diğer insanlar dan farkınızı ortaya koymaktadır.

Yazdığınız ön yazının etkili olması için, neden bu işi düşündüğünüzü ve niçin bu işe başvurduğunuzu anlatmanız gerekiyor. Başvurduğunuz işle ilgili istenilen özelliklere sahip olduğunuzu farkı pozitif yönlerinizi ve becerilerinizi anlatmalısınız.

Kısa ön yazı örnekleri

Ön Yazı Örnekleri

Cv ön yazı örnekleri

Örnek 1

Şirketinizdeki (pozisyon) pozisyonuna başvurmaktan çok mutluyum. İş tanımınızı gözden geçirdikten sonra, pozisyon için tam olarak güvenebileceğiniz azimli ve mesleki olarak motive olmuş bir çalışan aradığınızı görüyorum. Bu gereksinimler göz önüne alındığında, bu iş için gerekli özellikleri karşılıyorum.

Bilkent üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Akademik kariyerim boyunca profesörlerim ve meslektaşlarım sürekli olarak (pozitif özellik ekle) takdir etti. Akademik ve ders dışı projeler üzerinde çalışırken, kanıtlanmış becerileri geliştirdim, bu yüzden şirketinize pozisyon da firmanıza yüksek etki etmeyi umuyorum.

Özgeçmişimi gözden geçirdikten sonra, umarım olumlu ve bir dönüş yapmanızı umuyorum. Kendi spesifik yeteneklerimin firmanıza nasıl fayda sağlayacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermekten heyecan duyuyorum. Uygun bir görüşme için  lütfen 055 000 00 00  telefondan ya da (e-mail) adresindeki e-postayla benimle iletişime geçin.

Değerlendirdiğiniz için teşekkürler, sizden olumlu bir haber bekliyorum.

Yeni mezun ön yazı örnekleri

Örnek 2

Sayın Yetkili iş tanımınızı gözden geçirdikten sonra, pozisyon ile ilgili sorumlulukları çok iyi bilen ve bunları güvenle yerine getirebilecek bir aday aradığınızı gördüm. Bu gereksinimler göz önüne alındığında, işi başarılı bir şekilde yerine getirmek ve beklentilerin üzerinde gerçekleştirmek için gerekli becerilere sahip olduğumdan eminim.

Özgeçmişimi gözden geçirdikten sonra, umarım aradınız yetkili ve rekabetçi bir aday olduğum konusunda anlaşırsınız. Belirli becerilerimin ve yeteneklerin kuruluşunuza nasıl fayda sağlayacağına ilişkin ayrıntılı bilgi vermek için sabırsızlanıyorum.

Uygun bir görüşme zamanı ayarlamak için 055 000 00 00  telefondan ya da (e-mail) adresindeki e-postayla benimle iletişime geçin.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla…

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. melis dedi ki:

  Ön yazı yazmamız çok gerekli mi acaba.

  1. admin dedi ki:

   Evet melis bu cv nin dikkat cekici ve öncelikli olmanısını sağlayabilir.

 2. Esin dedi ki:

  Yeni mezun oldum. Bir işyerine cv göndermek istiyorum. Ön yazıda hazırlamam gerekirmi ?

 3. Esin dedi ki:

  Yeni mezun oldum.Bana uygun önyazı örneği nasıl olmalı

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2021 Hazır Cv Örnekleri - Tüm hakları saklıdır.