Ön Yazı | Hazır Cv Örnekleri | Ön Yazı Nedir | Ön yazı Örneği

Ön Yazı

  • 909 kez görüntülendi.
Ön Yazı

Yazı İçeriği

Ön Yazı

Ön yazı fark edilmek için ilk şansın. Ön yazınızı size sunulan işe göre ayarlamanız gerekir.

Ön Yazının amacı, İşe alım uzmanının sizin öz geçmişinize bakmasını sağlamaktır. İşverenler, bu aşamada öz geçmişinizin okumaya değer olup olmadığını anlamak için dikkat çekici kelimeler arıyorlar. Bu yüzden dikkat çekici kelimeler eklemelisiniz.Ön yazınızın ilgi çekici olması önemlidir.Ancak basit ve öz bir ön yazı oluşturmaya çalışın.Özellikle web de gördüğümüz iş ilanları olduğunda e posta ile ön yazı gönderilmesi işlemi daha fazla olmaktadır.

Öz geçmişinize ön yazı eklemeniz işe alım uzmanları tarafından onlarca iş başvurusunda bulunan kişiler arasından fark edilmenizi ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır.Bununla birlikte, ön yazınızın söz konusu iş için özelleştirilmiş olduğundan emin olun.Ön yazınızı uyarlama süreci, sizin iş hakkında düşünmenizi sağlar ve sizin için gerçekten doğru bir iş olup olmadığını belirtir.

Neden bu işle ilgilendiğinizi açıklayın. Bir cümlede neden bu işi istediğinizi açıklayın.

İş ilanından iki veya üç anahtar kelimeye konsantre olun. Yeteneklerinizi her kelimeyle ayrı bir madde işareti noktasında eşleştirmeniz faydalı olacaktır.Mesela, reklam yeteneklerinizden bahsediyorsanız bunu bir madde işareti ile vurgulayabilirsiniz. Bu noktaya, teknik yeteneklerinizi,pazarlama yeteneklerinizi,bağlantı kurma,iletişim yetenekleri gibi bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.Ama kısa tutun.Şimdilik sadece dikkat çekeceksiniz.Bir çok kişi cv hazırlarken ön yazı yazmada takılır ve ne yazacağına karar veremez bu yüzden size bir örnek vermek istiyorum.

Ön Yazı Örnek 1

Şirketinizin …. pozisyonla ilgili bilgilerimi ve CV mi ekte bulabilirsiniz.
Eğitim Hayatım belirttiğiniz pozisyon için gerekli donanıma sahip olmamı sağladı.
Eğitimim süresince araştırdım,motivasyon ve girişimcilik kazandım,bir çok yeteneklerle kendimi yetiştirdim.CV de de belirttiğim gibi eğitimim ve yaptığım araştırmalarımla iş hayatına hazırlandım.
İş hayatın da son derece hızlı olmak gerektiği,özverili ve hevesli olmanın ne kadar önemli olduğunu işimi sevmenin çok önemli olduğunu düşünmekteyim.Severek dikkatli ve özverili çalışanın mutlak bir başarı getireceği kanaatindeyim.Bu sebeple size deneyimim ve yeteneklerimle fayda sağlayacağımdan eminim.
Öz geçmişimi ve ön yazımı incelediğiniz teşekkür ederim.Sizden olumlu bir haber almayı temenni ediyorum.
Saygılarımla..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ