İş Görüşmesinde Yapılan Hatalar - Hazır Cv Örnekleri

İş Görüşmesinde Yapılan Hatalar

  • 735 kez görüntülendi.
İş Görüşmesinde Yapılan Hatalar

İş Görüşmesinde Yapılan Hatalar

İş görüşmesi yaparken ne yapmamalı? Burada en sık mülakat hataları, yanlışları ve bir istihdam için yapabilecekleri hatalar bulunmaktadır.

Ne yazık ki, bu hataları bir çoğumuz farkına bile varmadan yapmaktayız.

İş görüşmesinden önce hazırlanmak için zaman ayırın.

En sık yapılan iş görüşmesi hataları ve bunlardan nasıl kaçınılması gerektiğini okuyun.

İş Görüşmesinde Yapılan Hatalar Uygunsuz Giyinme

Bir iş görüşmesinde, profesyonel ve iyi görünmek zorunludur. Kıyafetiniz başvuru yaptığınız konuma göre değişiklik gösterse de kurumsal bir kıyafet giymek her zaman için önem arz etmektedir.

Bir iş görüşmesinde nelere yer vereceğiniz ve neleri yapmayacağımız hakkında daha fazla açıklama yapalım.

Listenin başında, iş görüşmeniz için en önemli şeylerden birisi zamanında görüşmede olmak olacaktır. Eğer görüşmeye zamanında katılmazsanız bu sizin hakkınızda kötü bir ön yargıya neden olabilir.

Herkes, ilk izlenimlerin iş görüşmesinde çok önemli olduğunu bilir, ancak görüşme sırasından önce dahi kötü bir ilk izlenim bırakabileceğinizi biliyor muydunuz?

Geç kalma, zaman yönetimi hakkınızda kötü bir izlenim bırakmakla kalmaz, aynı zamanda firmaya, pozisyona ve görüşmecinize saygı eksikliği gösterir.

Geç kalmadığınız dan emin olmak için zamanında veya erken saatlerde gelin. Tabi ki bu iş görüşmenize çok erken geleceğiniz anlamına gelmemeli. Zamanınızdan beş ila on dakika önce mülakata gelebilirsiniz.

Görüşmeye getirmemeniz gereken şeyler.

İçecek Getirmek

Mülakata başlamadan önce kahveyi veya içecek kutunuzu atın. İçecek almanız gerekiyorsa, görüşme başlamadan önce yapın.

Bir içecek ile girmek profesyonelce yapıl mamanın yanı sıra, görüşme sırasında ki göreve odaklanmanızı da engelleyecektir. İyi bir izlenim bırakın, soruları cevaplayın, potansiyel işvereninizle göz teması kurun ve görüşme süreci boyunca dikkatli olun.

Diğer bir konu ise Görüşme başlamadan önce telefonunuzu kapatmayı unutmayın.

Görüşme Sırasında Telefonunuzu Kullanmayın.

Görüşme başlamadan önce telefonunuzu kapatın. Eğer telefonunuzu sessize alırsanız bu size dikkat dağınıklığı olarak geri dönebilir. Bu yüzden mülakattan önce telefonunuzu kapatmanız daha iyi olacaktır.

Şirket Hakkında Bir Şey bilmemek

Potansiyel işvereninizin sizi “Bu şirket hakkında bilginiz var mı ” sorusuyla karşılaşmanıza izi verme den, mülakattan önce biraz araştırma yaparsanız, bu size olumlu bir katkı sağlayacaktır.

İşe başvururken bir öz geçmiş göndermiş olsanız bile, bir iş başvurusu yazmanız istenebilir. Bir başvuruyu tamamlamak için ihtiyaç duyacağınız bilgileri önceden bildiğinizden emin olun.

Tabi ki eski tecrübelerinizden bazılarının hatırlanması zor olabileceği anlaşılabilir bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ