DOLAR: 8.07 TL
EURO: 9.71 TL

Kısa Ön Yazı Örnekleri Ön Yazı Nasıl Yazılır

930 kez görüntülendi

Kısa Ön Yazı Örnekleri Ön Yazı Nasıl Yazılır

Ön Yazı Nasıl Yazılır,Öz geçmişinizi hazırladınız ancak; öz geçmiş tek başına yeterli olmamaktadır.Bu yüzden Öz geçmişinize ön yazı eklemeniz gerekmektedir.Ön yazı eklediğinizde sizi diğer adayları önüne geçirecektir.Ön yazı ilgili firmanın neden sizi  seçmeleri gerektiğini anlatmaktadır.

İş arama sürecinde iş başvurusu yaptığınız sürecin olumlu geçmesi için doğru hazırlanmış bir öz geçmişin önemli olduğu kadar ona ekleyeceğiniz ön yazıyla diğer adaylardan bir adım öne geçebilirsiniz.

Becerilerinizi ön yazıda iyi bir şekilde belirtmek ön yazınızın etkili olmasında önemli bir rol oynamaktadır.Artık bir çok firma ön yazı eklenmiş bir öz geçmişi değerli bulmaktadır.Size edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda ön yazı nasıl yazılır bunu anlatacağım.

Ön yazı, iş arama sürecinde işe alım için çok etkili olduğu,doğru yazılamayan bir ön yazının sizin için iş başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacağını unutmayın.

Peki ön yazı hazırlarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor.

Eğer ön yazınızı e-mail ile gönderecekseniz saygı ifade eden bir hitapla başlayabilirsiniz.Mesela sayın (yetkili adı soyadı) gibi.

Hazırladığınız ön yazının öz geçmişinizle örtüştüğünden emin olun.Eğer öz geçmişiniz ve ön yazınız bir biriyle uyuşmuyorsa başvurunuz büyük ihtimalle dikkate alınmayacaktır.İletişim bilgilerinizde aynı şekilde öz geçmişinizle aynı olmalıdır.

Ön yazı yazarken yapılan hatalardan bir diğeri ise uzun uzun ayrıntıları tekrar  yazmaktır. Ön yazınızda öne çıkmasını istediğiniz kısımları kısaca belirtmek oldukça faydalı olmaktadır.Ön yazınızda başvurduğunuz pozisyonu belirtmelisiniz.

Kullandığınız yazı fontunun gözü yormayacak sade bir font olmasına dikkat etmelisiniz.

İş başvurusu yaptığınız kurumda tanıdığınız bir çalışan varsa bunu belirt memenizi öneririz.

Kısa Ön Yazı Örnekleri

Ön Yazı Örnekleri

Sayın Yetkili,

Eğitim hayatım ve kişisel tecrübelerimle firmanıza değer katacağımı belirtmek istiyorum.

Yurt dışından sektörel ve ürünsel olarak ülkemizden en çok talep edilen ürünler hakkında araştırma yapmaktayım. Tüyap Fuar Merkezi başta olmak üzere bir çok fuarı yakında takip etmekteyim.Ayrıca bir çok fuarda tercüman olarak görev yaptım. 2014 ve 2015 tarihleri arasında Aksan Gümrük Müşavirliği firmasında İthalat Müşteri Temsilcisi olarak görev yaptım.

İş hayatında insan ilişkilerinin çok önemli olduğu kanaatindeyim. Güler yüzlü ve pozitif olmanın takım çalışmasına önem vermenin mutlak bir başarı getireceğini düşünüyorum.Edindiğim eğitim ve tecrübelerimle firmanıza fayda sağlayacağıma inanıyorum.

Ön yazımı incelediğiniz için teşekkür ederim,sizden olumlu haber almayı ümit ediyorum

Saygılarımla,

Kısa Ön Yazı Örnekleri Ön Yazı Nasıl Yazılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2021 Hazır Cv Örnekleri - Tüm hakları saklıdır.