Cv Nasıl Hazırlanmalı

  • 1.777 kez görüntülendi.
Cv Nasıl Hazırlanmalı

Cv Nasıl Hazırlanmalı

Başarılı bir CV hazırlama ile ilgili en iyi öneriler: Temel bilgileri doğru bir şekilde ekleyin ve A4’ün en fazla iki sayfası kadar cv hazırlayın.Yeni bir işe başvurmaya gelince, cv’niz kapıdaki ilk adımınızı atmanız için bir bilet olabilir ve işe alınmanızı güvence altına alabilirsiniz.Ancak cv’nizin iş görüşmesi  kazandırdığından nasıl emin olabilirsiniz.

Nasıl başarılı cv hazırlandığını öğrenince, başarılı bir cv oluşturmak çok kolay olacak. Bu, tüm yeteneklerinizi ve deneyiminizi alarak bunları uyguladığınız işe göre uyarlamanın bir örneğidir. Ama doğru kriterleri yerine getirmelisiniz.Başarılı bir CV hazırlama işinizi güvenli hale getirmeye başlamanıza yardımcı olması için aşağıdaki önerileri bir araya getirdim.

Cv’nin Temelleri Cv Nasıl Hazırlanmalı

Bir CV yazmak için gereken bazı ortak bölümler bulunmaktadır. Bunlar arasında: kişisel ve iletişim bilgileri,eğitim bilgileri,nitelikler,iş geçmişi ve deneyim. Söz konusu işe ilişkin beceriler,başarıları veya hobileri ve bazı referanslar.

Sunum Önemlidir

Başarılı bir CV her zaman dikkatli ve net bir şekilde sunulur ve temiz, berrak beyaz kağıt üzerine basılmıştır. Düzenli olmalı her zaman temiz ve iyi yapılandırılmış olmalı ve CV’ler asla buruşmamalı veya katlanmamalıdır, bu nedenle cv’nizi  göndermek için bir A4 zarf kullanın.

CV’nin önem noktasını unutmayın ilk sayfanın üst orta alanı, işe alma görevlisinin gözünün doğal olarak göreceği yerdir, bu nedenle burada en önemli bilgilerinizi içerdiğinden emin olun.

İki sayfadan fazla cv oluşturmayın

İyi bir öz geçmiş kısa ve özdür. Fazla sayfalara ihtiyacınız yok.İşverenler her zaman düzinelerce CV alıyor, bu nedenle, her birinin tamamını okumaları pek mümkün değil. Çoğu, bölümler içindeki bir CV hakkında bir karar verecek, bu nedenle, A4 kağıttan maksimum iki sayfaya yapmanız faydalı olmaktadır.

Cv’nizi başvuracağınız işe  göre uyarlayın

İşin gerektirdiği şeyleri ve her bir gereksinimi nasıl eşleştirebildiğinizi belirledikten sonra, o iş için özel olarak bir CV oluşturun. Unutmayın, genel bir öz geçmiş diye bir şey yoktur. Potansiyel bir çalışana gönderdiğiniz her CV özenle seçilmelidir, bu nedenle tembel olmayın ve genel bir özgeçmişin her işe uyacağını sanmayın çünkü olmayacaktır.

Başvurduğunuz her iş için benzersiz bir CV oluşturun. Her şeyi yeniden yazmak zorunda değilsiniz, sadece ayrıntıları alakalı olacak şekilde uyarlayın.

Becerilerden en iyi şekilde yararlanmak

Öz geçmişinizin beceri bölümünde, temel becerileri belirtmeyi unutmayın. Bunlar arasında: iletişim becerileri; Bilgisayar yetenekleri; takım çalışması; Sorun çözme,yabancı bir dilde konuşma gibi beceriler olabilir.

İlgi alanları Cv Nasıl Hazırlanmalı

İlgi alanları çerçevesinde, kazandığınız becerileri ve işverenlerin aradıkları şeyleri vurgulayın. Bir ekipte ya da kendi insiyatifinizi kullanabildiğinizi gösteren herhangi bir sorumluluk konumundaki örneklerini açıklayın. Örneğin üniversitenizin gazetesini oluşturdunuz veya hafta sonu futbol takımına başladıysanız başarı elde edebilirsiniz.Ancak TV izlemek gibi pasif çıkarları, insanların becerilerinden yoksun olarak algılanabilen tek hobileri dahil etmeyin. Kendinizi  gerçekten ilginç gösterin.

Tecrübelerden faydalanmak

İş geçmişi ve deneyim bölümleri altında “gelişmiş”, “organize” veya “başarıldı” gibi iddialı ve olumlu bir anlatın kullanın. Öğrendiğiniz becerileri, başvurduğunuz iş ile ilişkilendirmeye çalışın.Hazırladığımız Cv örnekleri ile bir cv oluşturabilirsiniz.

Cv hazırlama Robotuna buradan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ