Cv Örnekleri Word

  • 746 kez görüntülendi.
Cv Örnekleri Word

CV HAZIRLAMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Cv hazırlama, işi almak için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında gelmektedir. İnsan kaynakları veya işe alım uzmanları sizi işe almadan önce ilk elemeyi hazırladığınız CV göre yaptıklarını biliyor muydunuz. Özenli bir CV öz geçmiş ile işi almadaki başarı şansınızı katlaya bilirsiniz. Tabi hazırladığınız CV sizin için doğru bilgiler içermeli ve görüşme sırasında okunup o konularla ilgi sorular sorulacağını hatırlayın ve buna çalışın.

Birçok cv nin temel yapısı hemen hemen hepsinde aynıdır. Elbette tasarıma göre ve başvuracağınız pozisyona göre değişiklikler olabilir

Cv Hazırlamak İstediğinizde Bulunması Gereken Bilgiler

Kişisel bilgiler

Özgeçmişin bu bölümünde tam adın ve soyadın, adresin, e-posta adresin ve milliyetin benzer biçimde bilgileri belirtmen gerekir.

Örneğin uygar durumun, doğum tarihin yada toplumsal ağlardaki bağlantıların şeklinde öteki bilgiler CV’ye dahil edilebilir veya edilmeyebilir. İş pozisyonuna, şirket ve iş aramış olduğun ülkeye bağlı olarak bunları eklemen gerekecektir.

Eğitim ve öğretim

CV’nin bu kısmında gerçekleştirdiğin akademik eğitimi eklemen gerekir ve bunu da başlıkları ile gösterebilirsin.

Eğitimini hangi kurumda almış olduğun yanı sıra başlangıç ve bitiş tarihlerini de belirtmen gerekecektir. Hangi tür CV’yi yazdığın ve deneyimine bağlı olarak son notunu yada ana dersleri, başvurduğun iş pozisyonuyla ilgili olan dersleri ekleyebilirsin.

İş deneyimi

İş deneyimi bölümü CV’nin en önemli bölümüdür. Başlangıç ve çıkış tarihleri, üstlendiğin pozisyon ve sorumluluklarına kısa bir açıklama dahil olmak üzere daha önce çalıştığın şirketleri listelemen gerekir. Bu bölüm referansların yer alması ihtiyaç duyulan bölümdür.

Daha önce asla bir deneyimi olmayan bir adaysan yada ilk iş fırsatını arıyorsan, özgeçmişinde bu paragrafı ekleyemezsin sadece bilhassa eğitim alanına vurgu yapabilirsin.

Beceriler, bilgi birikimi ve yetkinlikler

Özellikle rekabeti güçlendirmek üzere CV’ye yazmaları ilginç olabilecek belirli hobileri vardır. Örneğin, bir enstrüman çalıyorsan ve bir sertifikan var ise bunu da ifade etmelisin.

CV’nin bu bölümünde nasıl bir fert olduğunu hangi becerilere haiz olduğunu vurgulayabilirsin.

Diller: Giderek küreselleşen bir dünyada hangi dilleri, ne seviyede bildiğini vurgulamak ve bunu kanıtlayan herhangi bir resmi sertifikaya sahipsen bunu göstermek önemlidir.

Beğendiğiniz word formatındaki cv yi resmin altından ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Cv Örnekleri Word

cv örnekleri word 2

cv örnekleri word 2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ