Avukat Cv Örnekleri Avukat Cv Örneği

  • 26 Ocak 2017
  • 1.710 kez görüntülendi.
Avukat Cv Örnekleri Avukat Cv Örneği

Avukat Cv Örnekleri

Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, bir hukuk öz geçmişine ihtiyacınız olacak. Hukuktan mezun olan kişiler için cv hazırlamanıza yardımcı olacak önerileri kulanın. İşverenler, hukuk alanında kariyer için iş motivasyonunuzu ve diğer özelliklerinizi görmek istiyorlar.

Avukat  Cv Örnekleri: Avukat CV yapısı , Avukat iş deneyimi , Avukat olmayan iş deneyiminiz,İlgili alanlar bölümü  gibi bölümlerle CV’nizi ön plana çıkarın.

Avukatlık için deneyimlerinizi, ticari ve gönüllü gibi farklı kategorilere ayırmalısınız.Böylece cv’nizi daha kolay okunur hale getirebilirsiniz.

Hazırladığınız cv, iş başvurusunda bulunduğunuz da  daha fazla bilgi edinmek isteyenler için önce başvuru sahibini ikna etmelidir. Öz geçmişinizi kendi gözünüzden daha hoş görünen  ve dilbilgisi ve noktalama işaretleriyle daha tutarlı bir hale getirmeye çalışın.

Motivasyonunuzu ve Avukatlık tecrübelerinizi ekleyin.

Sizin göreviniz kurumlar ya da kişiler asında ortaya çıkan sorunlara kanunlara uygun bir şekilde mahkemelerde hakimlere yardımcı olmak ve adaleti tahsis etmek olacaktır.

Ortaya çıkan hukuksal anlaşmalarda kanunların uygulanmasını sağlama ve yorum yapma.

Yargılama ve mahkeme yetkisi bulunan yerlerde kişilerin veya kurumların haklarını savunmak ve adaleti tahsis etmek için çaba göstermek.

Adli işleri takip etmek ve gerekli belgeleri düzenlemek.

Kendisine verilmiş olan ya da aldığı davayı sonuna kadar izlemek.Gibi özellikleri vurgulayabilirsiniz.

Hazırlayacağınızı cv nin uzunluğu normal bir A4 sayfası için 2 sayfa uzunluğunda olmalıdır. Çok uzun cümleler kurmaktan kaçının.

Kişisel bilgilerinizi ekleyin: Adresinizi ve size ulaşılabilecek birden çok telefon numarası ve e mail ekleyin.

Eğitim bilgilerinizi eklerken ters kronolojik bir sıra takip edin.Bölümünüz de aldığınız dereceleri,puanları ve başarıları kısa ve sade bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Katıldığınız eğitimleri ve seminerleri ekleyin.Bunlar hakkında kısaca açıklama yapabilirsiniz.

Yaptığınız stajları ve açıklamalarını ekleyiniz.

Cv nizde muhakkak referans ekleyin.Bu üniversitede ki hocanız olabileceği gibi staj yaptığınız kurumun yöneticisi de olabilir.

Avukat Cv Örneği

Avukat Cv Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ