Hazır CV Örneği Cv Örnekleri

  • 1.362 kez görüntülendi.
Hazır CV Örneği Cv Örnekleri

Hazır CV Örneği Cv Örnekleri

CV’ler yapabileceklerinizin giriş kartı, daha önce yaptıklarınızın ise en belirgin göstergesidir. İyi bir Cv ve Özgeçmiş hazırlamanın yolları nelerdir ?

Üniversiteden yeni mezun oldunuz ya da uzun zamandır işinizden ayrılma kararı aldınız ve iş aramıştınız. İş arama sürecine başlamadan önce ilk yapmanız ihtiyaç duyulan CV’nizi hazırlamak olacak. Bu CV hazırlama sürecinde yapılması ihtiyaç duyulan en doğru hareket aslen yalın ve anlaşılır olmaya çalışmak.

Özgeçmişinizin çok uzun olmaması da diğer bir konudur.  Ama bilinmesi gereken bazı bilgileri paylaşmamak da dikkat çekememenize neden olur. Bunun yanında özellikle son çalışılan iş yerleriyle ilgili eksik bilgiler, tarih yanlışlıkları benzer biçimde hatalar da karşı tarafta negatif izlenim yaratabilir.

Birbirinden çok farklı CV’ler hazırlamak mümkün olsa da her CV’de mutlaka bulunması ihtiyaç duyulan ortak özellikler var. Örneğin, klasik bir özgeçmiş kişisel bilgilerinizle adım atar. Her formatta olduğu benzer biçimde bu formatta da kişisel bilgileriniz doğrusu adres, telefon, e-mail bilgilerinizin güncel olması en önemli noktayı oluşturuyor. Güncel olmayan bir data çok arzu ettiğiniz o işi kaçırmanıza niçin olabilir.

Eğitim bilgilerinizi son mezun olduğunuz okuldan başlayarak vermeli, daha önceki iş yerinizdeki vazife tanımlarınızı ana hatlarıyla aktarmalısınız. Yazım hataları, özensizlik, her bilgisayarda açılamayacak formattaki dosyalar da özgeçmişinizin öteki özgeçmişler arasında kaybolması anlamına geliyor.

Bir başka puan artırıcı içerik ise referans detayları. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu son çalıştığınız işyerindeki yönetici ve amirinizi referans olarak vermeye çalışın. Çünkü bunu yapmadığınızda işe alım uzmanlarının gözünde güvensiz algısı bırakabilirsiniz. Tabi ki bu kişi size referans olmayı kabul etmelidir.  Yoksa ummadığınız olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunların yanında özgeçmişinizde daha önce hazırladığınız projelerden örneklerin anlatılması da önemli. Örneğin tasarımla ilgili bir iş arıyorsanız daha önce tasarımlardan örnekler sunmanız CV’nize değer katar.

Cv Örneğini bilgisayarınızda düzenlemek için görselin altına gidin. Başarılar..

Cv Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. SEO dedi ki:

    Müthiş gönderi! Harika işlere devam edin! 🙂

  2. Vasif dedi ki:

    Cox iyi tesekkurelr

BİR YORUM YAZ