Cv Nasıl Hazırlanır | Cv Örnekleri - Hazircvornekleri.net
DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.58 TL

Cv Nasıl Hazırlanır

379 kez görüntülendi

Cv Nasıl Hazırlanır

Yazı İçeriği

Cv Nasıl Hazırlanır,Cv’nizi mükemmelleştirecek öneriler

İyi bir Cv, istediğiniz işi almak için gereklidir, bu yüzden iyi bir Cv yazmak için zaman ayırın. İyi hazırlanmış Cv, ilgi alanlarınızı gösterecek ve işverenlerin beğenisini kazandığınız en alakalı becerilerinizi ve iş tecrübenizi vurgulayacaktır.

Cv’inizin genel amacı, sizi ve yeteneklerinizi bir işverene neden sizi işe alması gerektiğini gösterip sizi iş görüşmesine çağırmaya ikna etmektir.

CV’nizin ne söylemesi gerektiği konusuna karar verin.İş ilanlarını ve iş tanımlarını dikkatli bir şekilde okuyun ve istenilen becerileri not alın ve işverenin istediği deneyimi öğrenin bir liste yapın.

CV’nize hangi bilgilerin ekleneceği ve CV’nizin işverenin gereksinimlerini karşılayan becerileri, özellikleri ve deneyimi nasıl ifade edileceğini belirlemenize yardımcı olması için bunları kullanın.

Cv Nasıl Hazırlanır

Bir CV biçimi seçin ve seçtiğiniz biçimde tamamlayın

İşveren, okumak için kısa bir süre( herhangi bir yazım hatası fark edinceye kadar), 30 saniyelik ve bir dakika boyunca CV’yi tarama eğiliminde olacaktır.

Bu aynı zamanda ilk izlenim de sayılır. CV’nizi bir araya getirirken, açık olup olmadığını, okunması kolay olup olmadığını ve biçimlendirme boyunca tutarlı olup olmadığını kendinize sorun ve inceleyin.

İşe alım uzmanları, gizli ayrıntıları bulmaya çalışırken zaman kaybetmemeli, dolayısıyla Cv’iniz mantıksal olarak yapılandırılmalı ve açıkça işaretlenmiş, kolayca okunabilir bölümlere ayrılmalıdır.

Çoğu Cv formatı aynı biçimde izlenmektedir: kişisel bilgiler, ardından kronolojik sırayla eğitim ve iş tecrübesi ve son olarak diğer becerileriniz.Alternatif olarak, beceri temelli bir cv formatı kullanarak temel becerilerinizi öne çıkarabilirsiniz.

Öz geçmişinizi nasıl yapılandıracağınız tamamen size bağlıdır, ancak en önemli şey, bir düzen ve stile karar vermek ve baştan başlıklar, yazı tipleri gibi alanlarda tutarlı olmaktır.

İşverenin isteyebileceği formatı dikkatle kontrol edin. İşveren bir sayfalık Cv istediğinde, sunmanız gereken şey budur.

Netlik için amaç edin. Okunması kolay bir yazı tipi seçin. Times New Roman, Arial ve Verdana’yı seçebilirsiniz.

Cv’nizdeki alanı akıllıca kullanın

Cv’nizin maksimum uzunluğu A4 şekline iki sayfa olmalıdır. İşverenler başından itibaren okuyacak, bu nedenle işverenin dikkatini çekecek en uygun bilginin girilmesi gerekiyor.

İşe alım uzmanlarının, minimum gereksinimlerini karşıladığınızı gösteren ayrıntıları bulmalarını her zaman kolaylaştırın.

İster kronolojik bir CV biçimi isterse beceri odaklı bir format seçin CV’nizin en çok alanını işle alakalı kısmına ayırmanız önemlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2016 Hazır Cv Örnekleri-Tüm hakları saklıdır.