Hemşire cv Örneği | Cv Örnekleri - Hazircvornekleri.net
DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.58 TL

Hemşire Cv Örneği

628 kez görüntülendi

Hemşire Cv Örneği

Hemşire Cv Örneği

Hemşire Cv Örneği Hemşirelik Mesleği Hakkında;

İnsanların hastalıklardan nasıl korunmaları konusunda onları bilinçlendirirler. İnsanlar hastalandıklarında ise doktor tarafından verilen tedaviyi uygulayan hastaların bakım ve tedavilerin uygulamasını sağlayan ve takibini yapan kişidir.

Başlıca görevleri hastayı muayene olması için hazırlamaktadır.Acil durumlarda ilk yardım tedavisini yapar.Hastanın ön tedavisini yapmaktadır.Hastanın tedaviden önceki genel durumunu kontrol eder ateşini  ve tansiyonunu ölçer.Hastaların durumlarını raporlar kontrolünü yapar.

Hemşire olmak isteyen kişilerin insanlara yardım etmeyi seven sorumluluk bilinci yüksek soğuk kanlı ve doğru kararlar verebilen kişiler olmaları gerekmektedir.

Çalışma olanaklarına ve alanlarına değinecek olursak resmi hastanelerde, özel hastanelerde ,sağlık ocaklarında,üniversite hastanelerinde çalışabilirler.

Mesleki eğitim için Sağlık meslek liselerinde verilen Hemşirelik bölümlerinde ve üniversitelerin Hemşirelik meslek okulları yada sağlık meslek yüksek okullarının Hemşirelik programlarında mesleki eğitim verilmektedir.

Yüksek öğretim kurumlarının mesleki eğitim programlarına geçebilmek için Lise ve ya dengi okul mezunu olmak Lisans yerleştirme Sınavında yeterli puan almak ve aldığınız puanla birlikte dilediğiniz kurumlardan başlayarak hemşirelik lisans programlarına tercih yapmanız gerekmektedir.

Hemşirelik eğitiminin süresi sağlık meslek lideri için dört yıl ve yüksek öğretim kurumları için dört yıldır. Mesleki eğitimde teorik ve uygulamalı dersleri alırsınız.

Hemşire Cv Örnekleri

hemsire-cv-ornegi1

hemsire-cv-ornegi1 word

hemsire-cv-ornegi2

hemşire cv örnegi word2

hemsire-cv-ornegi3

hemşire cv örnegi word 3

hemsire-cv-ornegi4

hemşire cv örnegi word 4

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2016 Hazır Cv Örnekleri-Tüm hakları saklıdır.