Cv Oluştur

  • 1.243 kez görüntülendi.
Cv Oluştur

Cv Oluştur  Cv Nasıl Oluşturulur ?

Cv Oluştur

Eğitim hayatınız boyunca iyi bir işte çalışmak için eğitim aldınız her şeyi hazırladınız. Ve sıra Cv hazırlamaya geldi. İyi bir cv sizin başvurduğunuz pozisyonda diğer adaylar arasından kolayca sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Bunun için eğitiminiz, becerileriniz, iş tecrübelerinize uygun pozisyonlara başvurmanızı öneririz. Baş vuru yaptığınız pozisyon ile ilgili istenen özelliklerin cv’nizde yer aldığından emin olmanız önemlidir.

Hazırladığınız öz geçmişin işe girmek için değil iş görüşmesine çağrılmak için hazırlandığını hatırınızdan çıkarmayın.

Hazırladığınız Cv nin yalın ve sade olması önemlidir. Bu yüzden iki sayfadan uzun olmaması önemlidir.

Cv Oluştur

Cv Oluştururken Kişisel bilgileriniz yani isminiz, iletişim bilgileriniz, sürücü belgeniz, doğum tarihi ve askerlik gibi bilgilerin sayfanın üstünde olması önemlidir. Bunlar sizin için ilk değerlendirme parametreleri olabilir.

Hazırladığınız cv ye fotoğraf eklemek zorunlu değildir. Ancak  sade bir arka planda ve kurumsal bir iş kıyafeti  ile çekilmiş fotoğraf eklemeniz cv’nizin daha şık durmasını sağlayabilir.

Selfi fotoğrafı veya sosyal medyaya eklediğiniz abartılı, sizin tanınmanızı zorlaştıracak fotoğraflar eklemekten kaçınmanızı öneririz.

Cv’nizde kullandığınız yazı tipi, yazı fontu, yazı rengi, paragraf biçimi gibi detayları doğru şekilde yapılması sizin hakkınızda daha profesyonel bir izlenim oluşturacaktır.

Baştan sona aynı yazı tip fontunu kullanmaya dikkat edin. Renkli ve italik biçimleri mümkün olduğunca kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Yazım hatalarına ve devrik cümleler kullanmamanız daha dikkatli ve detaylara önem verdiğinizi gösterir.

Cv’nizi hazırladıktan sonra bir çok kez dikkatli bir şekilde okumanız sizin yaptığınız hataları görmenizi ve düzenlemenize imkan sağlayacaktır.

Deneyimlerinizi görev tanımlarınızı ve açıklamalarınızı okuyanın ilk okumasında anlaşılabilecek sadelikte ve yalınlıkta olduğundan emin olun. Eğer mümkünse sayısal değerlerle cv’nizi destekleyin.

İş hayatı ve eğitim bilgilerinizi kronolojik olarak sondan başa doğru sıralamanız daha iyi bir izlenim bırakacaktır.

Gelecek ile ilgili beklentilerinizi ve kariyer hedeflerinizi belirtin. Hobileriniz ve ilgili alanları doldururken başvurduğunuz pozisyonu göz önünde bulundurun. Abartılı ifadelerden ve kendinizi öven açıklamalar yapmaktan kaçının.

Cv’nizde dini inanışınıza, siyasal görüşünüze, komik yada ciddiyetsiz ifadelere  ve gerçek olmayan bilgilere asla yer  vermeyin.

Ücret beklentinizi ve geçmişte aldığınız ücretlerinizi eklemenize gerek yoktur.

Cv’niz sizin kişiliğinizi yansıtır. Hazırlayacağınız cv’niz işe girdikten sonra dahi bağlayıcı olacağını unutmayın.

Kariyerinizde size başarılar dileriz.

Cv Oluştur Cv Örnekleri

Cv Oluştur Word 2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ