DOLAR: 8.70 TL
EURO: 10.3 TL

Ön Yazı Hazırlama

1.866 kez görüntülendi

Ön Yazı Hazırlama

Ön yazı hazırlama için size ön yazı örneği  sunmak istiyorum. Bu örnekleri değerlendirip sizde kendinize başarılı bir ön yazı hazırlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken her zaman size özgün olmalı ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. İş başvurusu yaptığınızda ön yazınızda muhakkak olmalı. Hazırlayacağınız ön yazının çok uzun olmasına da gerek yok. Hazırladığınız ön yazıda hangi pozisyonla ilgilendiğinizi neden ilgilendiğinizi ve neden uygun olduğunuzu belirtmelisiniz. Eğer nasıl ön yazı hazırlayacağınızı düşünüyorsanız aşağıda sizin için hazırladığımız ön yazı örnekleri ile kolaylıkla kendinize bir ön yazı hazırlaya bilirsiniz.

Ön Yazı Hazırlama

ilk izlenim ilk intiba öz yazı için de geçerli. Hazırladığınız ön yazıların etkili olabilmesi için, niçin işle ilgilendiğinizi ve bu işe niçin başvurduğunuzu sade bir dille belirtmelisiniz. Unutmayın sizi işe alacak kişi sizi hiç tanımıyor. Amacınız işi istediğinizi ve işin özelliklerinin size uygunluğunu ifade etmek olmalıdır. Tabi ki olabildiğince amacınızdan uzaklaşmadan özellikleriniz ve farklı yönlerinizi anlatarak yapmanız gerekiyor. Başvurduğunuz iş ilanında istenilen kriterlerin sizin becerilerinizle uyduğunu yazınızda belirtmeli ve bu görüşünüzü destekleyen açıklamalar yapmalısınız.

Her insanın ön yazısı kendi niteliklerini anlattığından ve ayrıcalıklı farklı işlere yönelik olduğundan aynı formatta bir birinden farklı bir çok ön yazı hazırlanabilir. Zaten ön yazının da önemi budur. benzer özellikler taşıdığınız kişilerle işverenin gözünde fark yaratmanızı sağlayacak bilgiler vermek gerekir.

Siz de güzel bir ön yazıyla kişiliğinizi, farklarınızı ortaya koyabilir, işverene kendinizi daha iyi anlatarak öne geçebilirsiniz. Şimdi size önce ön yazı nasıl olmalı taslak ve ön yazı örneği vermek istiyorum.

Ön Yazı Taslağı Ön Yazı Örnekleri

ön yazı örnekleri

ön yazı örnekleri

Bu taslak sizin kafanızda kendi ön yazınızı hazırlamak için fikir verecek istediğiniz gibi hazırlaya bilirsiniz yalnız size ait ve özgün olsun.

Giriş

Sayın ilgili,

Başlangıç bölümü

Bu bölümde hangi pozisyon için başvurduğunuzu, neden sizi seçmeleri gerektiğinden bahsedin.

ilk paragrafı yazın, neden bu ön yazıyı yazdığınıza dair bilgi içermeli. Bu iş ilanını nerede gördüğünüzü ve pozisyona niçin başvurmaya karar verdiğinizi anlatın.

ikinci Paragraf

ön yazının bu kısmında başvurduğunuz iş için uyan özelliklerinizi açıklayın.işin ihtiyaçları ve sizin yeteneklerinizle kuvvetli bağlantılar kurun. Kendinizi ifade eden cümlelerinizi kanıtlarla desteklemeye çalışın.öz geçmişinizle beraber değerlendirileceğini düşünerek  tutarlı olun ancak öz geçmişteki açıklamaları sürekli tekrar etmeyin.

Sonuç Paragrafı

ön yazının sonuç cümlesini, pozisyona başvurunuz la ilgilendiği için ilgili kişiye teşekkür ederek sonlandırabilirsiniz.

Adınızı soyadınızı yazıp, ve imzanızı ekleyip saygılarımla diyerek bitirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2021 Hazır Cv Örnekleri - Tüm hakları saklıdır.