Fonksiyonel Cv Örnekleri - Hazır Cv Örnekleri - Cv Örnekleri

Fonksiyonel Cv Örnekleri

  • 3.163 kez görüntülendi.
Fonksiyonel Cv Örnekleri

Fonksiyonel Cv Örnekleri

Fonksiyonel Cv Nasıl Yazılır

İş arayan birisi bir öz geçmişin temel bileşenlerini bilmelidir. iletişim bilgileriniz, eğitim ve iş geçmişiniz ile en ilgili yetenekler bu bileşenlerdendir. Tipik olarak, bir kişinin iş tecrübesi, işverenlerin ve iş pozisyonların ters kronolojik sıraya göre listelenmesiyle oluşturulmuş özgeçmişdir. Bu format standart olabilir, ancak herkes için ideal bir format değildir.

İstihdam tarihlerine dikkat çekilmesi, işe alım uzmanları için potansiyel olumsuz düşünceleri artırabileceğinden, öz geçmiş boşluklarına veya çok sayıda kısa vadeli pozisyonlara sahip kişiler (çok fazla iş değiştirmiş kişiler) bu formatı kullanmak istemeyebilir. Aynı şekilde, geleneksel format, yeni alanlarda çok az veya hiç deneyimi olmayan giriş seviyesi adaylar ve kariyer değiştirecek olan kişiler için iyi bir seçenek olmayabilir. Bu konuların bir yolu alternatif bir format kullanmaktır: işlevsel ya da becerilere dayalı bir özgeçmiş.

İş tecrübenizi işveren yerine beceri kategorisine göre listelemenin birkaç avantajı vardır. Fonksiyonel cv, çalışırken kazandığınız bilgilere dayanarak kendinizi anlatmanıza yardımcı olur. Kariyer değiştirecek olan kişiler için de, mesleki becerilerinizi ön plana koymak daha iyi bir yol yoktur.

İşe alım uzmanları, fonksiyonel cv’nin başvuranın güçlü yönlerini ve belirli bir iş için uygunluğunu daha kolay ayırt etmeye olanak sağladığını belirtiyorlar.

İşverenin istediği spesifik becerileri yazmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, bu özgeçmiş formatı, benzer pozisyonları açıklarken fazlalığı azaltmaya da yardımcı olabilir.

Ancak iş geçmişinizi yazmadan cv yazmayı düşünmeyin. İşe alım uzmanları, öz geçmişinizin merkezi noktası bu olmasa bile, daha önceki işverenlere ilişkin geçmiş sicilinizi görmek istiyorlar. Ancak, bu bölümü yeteneklerinizin altına yazabilirsiniz.

Fonksiyonel Cv Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Linda dedi ki:

    Bunu, neden bahsettiğinizi gerçekten anladığınız tüm insanlarla paylaştığınız için çok teşekkürler!

BİR YORUM YAZ