Kabin Memuru Cv Örneği | Cv Örnekleri - Hazircvornekleri.net
DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.58 TL

Kabin Memuru Cv Örneği

997 kez görüntülendi

Kabin Memuru Cv Örneği

Yazı İçeriği

Kabin Memuru Cv Örneği,Aşağıda sizin için hazırladığımız cv örneğini bulabilirsiniz.Kabin memuru uçak yolcularına hizmet eden, onların rahatını ve güvenilirliğini sağlamak için çalışan kişidir.

Görevleri

Uçak hareket etmeden önce yapılan toplantıya katılır ve yönergeyi okur, Uçağın içinin temiz olup olmadığını kontrol eder. Sağ,sol ve geri güvenlik önlemlerini test eder,Yolcuların uçağa yerleşmelerinde yardımcı olmaktadır.Özel destek ihtiyacı olan hasta veya yaşlı yolculara ilgi gösterir.Yolculara hava durumu hakkında bilgi verir, uçuş koşulları ve tehlike halinde yapılması ve yapılmaması gereken alışkanlıklar konusunda malumat verir.Meşrubat ve yemek servisleri sağlar, iniş hazırlıklarını yapar ve yolcuların güvenli bir şekilde inişlerini sağlar.

Kullanılan malzemeler Farklı yiyecek ve içecek ikram malzemeleri, ikram arabası.
Mesleğin gerektirdiği özellikler

Kabin memuru olmak isteyen kişiler bir çok şeye dikkat edip özen göstermesi gerekmektedir.Kuralları uygulayabilen ve insanlara hizmet etmekten, yardıma muhtaç kişilere yardım etmekten hoşlanan,uzun müddet ayakta durabilen ve zor koşullarda vücut dengesini koruyabilen kişiler olamalılardır.Ayrıca güler yüzlü, dışa dönük, özenli,kimseler olmaları gerekir.

Çalışma koşulları ve ortamı

Kabin memuru hava alanında yada uçak içerisinde çalışır. Çalışma ortamı temizdir.Gürültülü, basınç değişiklikleri belli eden, sarsıntılı, kapalı ve dardır. Çalışma ortamında devamlı değişen insanlarla etkileşim halindedir.Kabin memurlarının çalışma saatleri çok değişken olabilmektedir. Gece, gündüz, hafta sonu görev yapabilmektedirler.Ayrıca bayramlarda nöbet de tutabilirler. Kabin memurluğu yeni insanlarla tanışmak için ve yeni yerlere seyahat etme olanağı sağlayan bir meslektir.

çalışma alanları ve iş imkanları Türk Hava Yolları yada diğer özel hava yolu şirketlerinde çoğunlukla uçuş görevlerinde, yada azda olsa yer hizmetlerinde çalışabilirler.

Iş eğitiminin verildiği alanlar

Mesleki eğitim için başlı başına bir öğrenim kurumu bulunmaz. Çoğunlukla hava yolu şirketleri hizmet içi öğrenim kapsamında öğrenim vermektedirler. Türk hava yollarında kabin memurları temel öğrenim programı adı altında mesleğin eğitimi verilmektedir.

Eğitimin süresi ve içeriği

Kabin memuru adaylarına Türk hava yollarında kabin memurları esas eğitim programı kapsamında altı haftalık bir eğitim düzenlenir. Bu eğitimde, kabin memuru vazife ve sorumlulukları, yiyecek servisi, tiplerine bakılırsa uçaklar.Uçuş teorisi, meteoroloji, havacılık ingilizcesi, ilk yardım, insan ilişkileri, güvenli uçuş, anons, diksiyon mevzularında dersler verilmektedir.

Meslekte ilerleme

Meslekte en az 5 sene çalışmış, tecrübeli, arzulanan niteliklere haiz olanlar amir olabilirler (denetim hostesliği vb) kabin memurluğu eğitiminde öğretmenlik görevi alabilmektedirler.

Kabin Memuru Cv Örneği

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2016 Hazır Cv Örnekleri-Tüm hakları saklıdır.