Müşteri Temsilcisi Cv Örneği

 • 1.627 kez görüntülendi.
Müşteri Temsilcisi Cv Örneği

Müşteri Temsilcisi Cv Örneği Bir işletmenin müşterisine münasebet kuran ilk personel grubu çağrı merkezi müşteri temsilcileridir. iletişimin de kritik pozisyon şekilde değerlendirilmektedir. Bir işletmenin müşterisine münasebet kuran ilk personel grubu çağrı merkezi müşteri temsilcileridir.

Müşteri çağrı merkezi temsilcisinden aldığı iletişim tipine göre marka ve ya firma hakkında bir düşünce sahibi oluyor. iletişim olumlu gerçekleşmişse müşteri firma hakkında pozitif bir algıya sahip olabilmektedir. Eğer iletişim olumsuz  geçerse de  yine aynı şekil de müşteri firmayı olumsuz olarak değerlendirmektedir. Bu anlamda çağrı merkezi müşteri temsilcisi oldukça önemli bir pozisyon olmaktadır.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisinin Görevleri

Şunu öncelikle belirtmeliyiz ki çağrı merkezi müşteri temsilcisi müşteri iletişiminde önemli bir konuma sahiptir. Bu nedenle de bu pozisyon için istihdam edilecek personelin de dikkat çekici yetkinliklere ve aynı pozisyon için de vazife tanımlarına gereksinim duyulmaktadır. çağrı Merkezi müşteri Temsilcisinin görev tanımı ve kendisinden beklenenler olabilmektedir;

Kendisine verilen görevler çerçevesinde bilgilendirme tanıtım ve yönlendirmelerin doğru ve etkin bir biçimde yapılmasını sağlamak,

Verilen hedef arama kotaları doğrultusunda müşterileri aramak,

İşveren’in beklentisine göre değişmekle beraber verilen görevlerle ilgili ürünlerin tanıtımını yapmak,

şahsi hedefleri gerçekleştirmek,

Satış ve ürünlerle ilgili bilgilendirme yapmalı,,

müşteri ihtiyaçlarını iyi anlamak ve onlara doğru çözümler sunmak,

Yaptığı bütün görüşme bilgilerini şirketin sistemine kaydetmek.

Telefonda destek vermek müşteri memnuniyetini sağlamak,

Müşteri Temsilcisi Nasıl Olmalı

 • Sorun çözme yeteneği modern olmalı,
 • Anlatım ve ikna kabiliyeti olmalı,
 • Office programlarına hakim olmalı,
 • Hızlı klavye kullanabilmeli,
 • Planlama ve organizasyon yeteneği olmalı,
 • İşin ve sonucunu takip etmeli,
 • Müşteri memnuniyetini esas almalı,
 • Moral ve Motivasyonu yüksek olmalı,
 • Takım çalışmasına yatkın olmalı,
 • İkna becerisine sahip olmalı,
 • Öz güveni olan, dış görünüşüne özen gösteren bir kişi olmalıdır.

Çağrı merkezleri bugün toplum nezninde geçici bir iş olarak algılanıyor olabilir, ancak iş dünyasının en önemli kariyer alanlarından biri haline gelmiştir. Bir zamanlar sadece müşteri ile iletişim aracı olarak görünen çağrı merkezi artık günümüzde bir çok işletme için öncelikle karar ve destek birimi olarak çalışmaktadır.

Müşterilerin memnuniyet ve  sadakatini artırmaktan tutunda pazarlama satış birimlerine destek olmaya kadar birçok konu çağrı merkezlerinin birimi içinde yürütülmektedir. Tabi ki çağrı merkezleri değişik uzmanlık bilgisi ve becerisine sahip birçok alandan personel istihdam etmeye devam ediyor. Bu yönden çağrı merkezi ve müşteri temsilcisi için katılan kişiler, eğitimleri ve tecrübeleri ile takım lideri olabilmekte, süpervizör ve müdür seviyelerine kadar kariyerlerini planlayabilmektedirler.

Ayrıca çağrı merkezlerinde kazanılmış tecrübeler, çalışanların daha başka farklı alanlarda ki kariyerlerinde de etkili olmaktadır. Çağrı merkezi çalışanları, iş süreçleri boyunca sistematik olma, planlı çalışma, alternatif çözüm üretebilme, iletişim kurabilme gibi birbirinden önemli beceriler kazandırmaktadır. Müşteri temsilcisi cv örneği aşağıdan indirebilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi Cv Örneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ