DOLAR: TL
EURO: TL

Tıbbi Mümessil Cv Örneği

1.147 kez görüntülendi

Tıbbi Mümessil Cv Örneği

Tıbbi mümessil ne yapar? Tıbbi mümessillik nedir, tıbbi mümessil kimdir? Tıbbi Mümessil Cv Örneği sizin için hazırladığımız Tıbbi Mümessil Cv Örneği aşağıdadır, word dosyası şeklindedir,dilediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz.

Bir aylık bir program çizilir ay başlamadan. Örnek olarak her hafta çarşamba günleri öğleden sonra saat 13:30`da Dr Seval  ziyaret edilir.

Bir günde yaklaşık 20 hekim Ve 5 eczane ziyaret ediliyor. Eczaneleri saat 17:00 dan sonra, doktorların mesaisi bittikten sonrasında ziyaret etmeniz daha bereketli olmaktadır.

Her ay bazı günler eczanelere de ilacınız, cazip satış koşulları, vade, extra şekilde ilaç hediyesi ile satılır. mal fazlası denilen bu hediye devalar, eczacının almak istediği ana malın beraberinde kuruluş itibarı ile bedelsiz verilen mal fazlaları`dır. Örnek olarak penisilin türevi qt isminde antibiyotik ürün için bizim firmamız, “on alana 1 mal fazlası hediye” satış koşulu sunuyor olmaktadır eczanelere.aynı etkin maddeli, penisilin türevi, aynı m.

Ve tablet adedindeki şekil için bir öteki şirket kendi xy markalı ürününü 10 alana 2 mal fazlası satış şartı ile sunuyor olabilmekte…

Böyle hallerde satış koşulunun kendisi için daha karlı olacağına inanan eczane qt reçeteli bir hasta ulaştığında, o hastaya kendisi için daha karlı olan x bir ürününü verebilir. O halde, çalışmış olduğunuz ilacın rakibi var ise eczanelere de çalışmak zorundasınız.

Not: diyelim ki satış koşulunuz başka firmalardan daha iyi değil ve eczaneler için daha karlı değil.

O şekilde aşırı çok  doktor ziyareti yapmalı ve ürününüzü marka haline getirecek derecede reçetelendirebilmelisiniz. Eğer, doktorlardan çok şekilde rakip firmanın ürününün reçetesi değil de, sizin çalıştığınız ürünün reçetesi geliyorsa eczanelere.

Eczacılar sizin ürününüzü vereceklerdir hastalara. Sebebiyse, hastalar, eczanelere genelde doktor hangi ilacı bana yazdı ise, aynısını ver diyebiliyor. Eczacı da müşterisini kaybetmemek için, satış şartı ve karlılığı kendisi için pek de iyi olmayan lakin çokça reçetelenen ürünü vermek mecburiyetinde kalıyor hastalara.

Bununla birlikte, eczacı değil de, kalfalar işin başında durdukları için ve onlar da karlılığı eczacı kadar önemsemediklerinden dolayı, genel hatlarıyla reçetede yazan ilacı (daha kar girdisi olan ürün ile) değiştirmekle pek de uğraşmazlar.

Gerçekte her iki ilacın da faal maddeleri tıpkısı olduğundan ve her iki ilaç da bakanlık onaylı bulunduğu için, etkinlikleri aynıdır ve birbirlerinden hiç bir farkları yoktur. fakat söylediğim bu gibi hastalar genel olarak, “doktor hangi ürünü reçete etmişse, onu verin!” diyebilir eczaneye. yada ondan sonra aynı markalı ürünün verilmediğini anlar anlamaz, aynısını vermemiş olan kalfaya gelip kızabilir ve o eczaneye tekrar gelmeyebilir.

Bu nedenden dolayı eczacı ya da kalfa da küçük farklar için hasta kaybetme riskine giremez. Fakat bir ürünün bedeli sgk`nın ödeyeceği bedelin üzerinde kalıyor. Örnek olarak hastanın o ürün için 3,00.-tl fark ödemesi gerekiyorsa: hasta, ayrım ödemektense daha uygun olan öteki muadil ürünü alacaktır. Aynı etkin madde, tıpkı m.

Ve tablette pazardaki en düşük fiyatlı ilacın fiyatının  daha fazlasına kadar olan ürünleri ayrım çıkarmadan sgk öder. Daha yüksek fiyatlı alternatifler fark çıkartır, hasta, ya cebinden o ayırımı eczacıya verecek ve doktorun yazdığı ürünü alacak, yada aynı etkin madde ve mt. ve tablet adedinde olan, doktorun yazmış bulunduğu ilacın muadili olan, sgk`nın ödeyeceği ilacı alacak ve fazla ücreti ödemeyecek.

Firmanız önemli bazı günlerde kampanya yapmaktadır. Bu size ilacınızı normalden daha uygun daha kazançlı şartlarda satmanıza imkan tanır.Bu günlere firma karar verir, kuruluş stratejisidir.

Eğer o ay bulunduğunuz şartlar avantajlı olmasa da, firmanın kampanya yapmanızı istediği günlerde, sizden istenen kutu adeti ya da tl sayımında satışı yapabiliyor olmanız sizin faydanıza olacaktır. Sebebiyse eczane raflarında daha çok yer alırsanız, eczacılar rafta daha çok olan ürünü hastalara vermek eğilimindedirler. Elinde olmayan ürünün siparişini vermektense, hastayı bekletmeden, elinde olan denk ürünü hastaya verirler.

Tıbbi tanıtım temsilcileri boş zamanlarını yine eczanelerle ve ya tabip müsait ise doktorlarla sohbetle geçirmektedir ki diyaloglar sağlamlaşsın. Doktorda sizin ilacınızı reçetelesin.

Ayrıca eczacılarınızı da yoğun ziyaret ediyorsanız. Kâr`da üçe beşe bakmaz, arkadaşı olan sizin ilacınızı alabilir. Tabi bir çoğu işle arkadaşlığı karıştırmayalım diyebilir Ne kadar dost olsanız da, azda olsa kârlı olan başka ürünü alırlar. Her zaman hazır olun.Bir iki eczaneye yada doktora bağlı kalmayın. Çok çalışın, ürününüzü en iyi reçeteleyebilecek, potansiyeli yüksek olan doktorların tümüne ziyaret götürün,ön yargılardan, dedikodulardan, kalıplardan kurtulun.

Tıbbi Mümessil Cv Örneği

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2021 Hazır Cv Örnekleri - Tüm hakları saklıdır.