Özel Güvenlik Cv Örneği | Cv Örnekleri - Hazircvornekleri.net
DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.58 TL

Özel Güvenlik Cv Örnekleri Özel Güvenlik Görevlisi Cv Örneği

1.045 kez görüntülendi

Özel Güvenlik Cv Örnekleri Özel Güvenlik Görevlisi Cv Örneği

Özel Güvenlik Görevlisi Cv Örneği. Güvenlik kavramı insanlığın var olduğundan bu yana ihtiyaçlar ve yaşama içgüdüsünün en önemli konusu olarak yer almaktadır.

Güvenlik ihtiyacı karşılanmamış bir insan daha üst basamaklara, yani sosyalleşmeye, iş hayatında ve özel yaşamında mutluluğa ve kişisel gelişimini tamamlama başarısını gösteremez

Güvenlik, insanların yada toplumların mutlu ve huzurlu yaşayabilmesi için birçok iç ve dış tehdit unsurunu bertaraf etmesi ve koruyabilmesi durumu ve yeteneğidir.  Güvenlik kavramına tam anlamıyla sahip olmuş toplumlar yada bireyler güvenlidir diyebiliriz.

Ayrıca tehdit kavramı güvenlik kavramının karşısında bulunan ve kapsamı çok fazla bir şekilde çeşitlilik arz eden bir konudur.

Diğer ülkelerin tehdidi, devletin varlığına yönelik tehditler, milli ekonomiye, toprak bütünlüğümüze yönelik tehditler genel anlamda tehditler ve milli güvenlik kapsamında değerlendirilmektedir.

Gün geçtikçe büyük şehirlerin nüfusu artmaktadır. Gittikçe karmaşıklaşan şehir hayatı ve buna bağlı şekilde korkunç boyutlara ulaşan suç oranları, güvenlik kavramına yeni bir önem daha kazandırmıştır:

Özel Şahsi güvenlik.

Özel güvenlik, kanunlar çerçevesinde belirlenmiş ve tanımlanmıştır.  Özel güvenlik uygulamalarını kendi içinde oluşturmak isteğinde olan kurumların ilk önce bu hukuki işlemleri yerine getirmek mecburiyetindedir. Bu gerekli uygulamaları yerine getirmeyenler için para cezaları ve hapis cezaları verilir.

Her ülkede yasa koyucu, kanunların uygulanması, suçun önlenmesi ve neticede kamu düzeninin korunması görevini kendi belirlediği ve atadığı şahıslara vermiştir.

Ancak günümüzde devletin kendi atadığı kişilerle toplumun tüm kesimlerini kapsayacak bir biçimde güvenlik ihtiyacının karşılanmasının mümkün olmadığı belli olmuştur.

Devletin güvenlik hizmetini toplumun her kesimine sunmasının imkansızdır. Eğitimde ve sağlıkta ki gibi güvenlik hizmetinin de kapılarını özel sektöre piyasasına açılmasına neden olmuştur.

Sonuç itibariyle özel güvenlik görevlilerinin de bazı istisnai hallerde Polis yada Jandarma gibi genel kolluk görevlilerinin kullandığı bazı kamusal yetkileri kullanma imkanı tanınmıştır.

Yurdumuzda bundan önce özel güvenlik hizmetleri 2495 sayılı kanunla düzenlenmiş fakat istenilen,özel güvenlik hizmetleri sunulamamış.  Genel kolluğun yardımcılığı konumunda bulunan özel güvenlikte görev alacak gerçek ve tüzel şahısların tabi olabileceği kriterler yetersiz kalmış, dolayısıyla eğitimsizlik ve düzensizlik ön plana çıkmıştır.

Özel Güvenlik Cv Örnekleri

Özel Güvenlik Görevlisi Cv Örneği

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Baran dedi ki:

    Cv hazırlamak için çok güzel örnekler var.

Yorum Yaz

Yukarı Çık Copyright © 2016 Hazır Cv Örnekleri-Tüm hakları saklıdır.