Yönetici Cv Örnekleri Üst Düzey Yönetici Cv Örneği

  • 1.398 kez görüntülendi.
Yönetici Cv Örnekleri Üst Düzey Yönetici Cv Örneği

Üst Düzey Yönetici Cv Örneği Yeni mezunlar için CV hazırlamak ne kadar zor ise üst düzey yöneticiler için de Cv hazırlamak o kadar zordur.Yeni mezun olan kişiler deneyim ve tecrübesi olmadığı için Cv’nin çok kısa olmasından yakınırken üst düzey yöneticilerin de bir o kadar deneyim ve tecrübe sahibi olduklarından tek sayfa cv yeterli ve cazip gelmemektedir.

Ancak unutulmaması gereken konu Cv’nin çok önemli olduğu ve işe giriş kartı olmasıdır.

Üst düzey bir yöneticinin fikirleriyle hazırladığımız bu yazıyı ve örneği dikkatle incelemenizi öneririz.

İsterseniz 20 yıllık deneyimli olun isterseniz yeni mezun, başvuracağınız şirkette mülakatlara gitmeden evvela mutlaka bir araştırma yapın.Tabi ki bunu sırf mülakat öncesi değil meslek başvurusu yaparken de yapmanız gerek. Her zaman girin, başvurduğunuz firma profilini, beklentilerini, vizyonunu bir inceleyin ve her şirkete göre başka bir CV hazırlayın.

Önemli noktalarda bir tanesi ise işe alı uzmanının öz geçmiş kağıdınıza bakma süresini uzatmak, sebebiyse yapılan bir araştırmaya göre bir insan kaynakları çalışanı 6 saniye arasında bir öz geçmişin yeterli mi yetersiz mi olduğuna karar verebiliyormuş.  Bu altı saniyelik sürede insan kaynakları personelinin dikkatini çekmeniz gerekiyor.

CV’niz ile dikkati nasıl çekersiniz?

İşe alım uzmanlarının ön yazıya verdiği önemi belirtmek gerekir.Ön yazı bir uzman için son derece önemli.Ön yazı hazırlarken yapılan hatalarda bir tanesi hazır şablonlar arasından kopyala yapıştır yapılması hiç bir değer katmamasıdır.İşe alım uzmanlarını etkilemek öncelikle ön yazıdan başlamaktadır.

Hemen peşinden vazife tanımı bölümü geliyor. Evet daha önceki işlerde ne yaptığınızı anlatmanız gereklidir ancak bütün bir gün işyerinde ne yaptığınızı anlatmanıza gerek bulunmamaktadır. Kısaca görevinizden ve sizin başarılarınızdan bahsetmeniz yeterli.

Deneyimli CV’lerin en kötü durumu yada en olumsuz yanı ise aşırı uzun olmalarıdır. Başta da belirttiğimiz gibi altı saniyede olumlu olumsuz kararı veriliyorsa boşu boşuna onca sayfa hazırlamanın ne manası var.O sebepten dolayı her şirket için değişik iş tecrübesi eklediğiniz ayrıcalıklı CV’ler hazırlayın bu daha önemli.

Sertifikalar, tavsiye mektuplarını kısaca yazın bu tarz ilave özelliklerinizi görüşmeye çağırıldığınız da yanınızda getirmeniz ve sunmanız daha uygun olacaktır.

Yönetici Cv Örnekleri

Üst Düzey Yönetici Cv Örneği
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nuray dedi ki:

    Harika cv örnekleri var süper olmuş

BİR YORUM YAZ