Kronolojik Cv Örnekleri

  • 1.470 kez görüntülendi.
Kronolojik Cv Örnekleri

Kronolojik Cv Örnekleri

Kronolojik Cv Nedir?

Kronolojik Cv, iş arayanlar arasında en çok kullanılan Cv biçimidir. Bu Cv, ters-kronolojik bir biçim olarak da adlandırılır; bu stil çoğu insan “Cv” yi duyduğunda geleneksel alışıla gelmiş olarak düşündükleri biçimdedir. Bu Cv tarzı, iş deneyimi bölümünün adayın geçmiş işlerini tersine çevrilmiş şekilde listelendiği şekilde adını alır; yani kronolojik sıralama.

Bir çok insan kaynakları, Cv biçimlerinde kronolojik Cv’leri tercih eder.

Bu formatın iş arayanların çoğunluğu tarafından tercih edilmesinin nedeni, tüm endüstrileri ve iş deneyim düzeylerini barındırmasıdır. Kronolojik tarz çok konvansiyonel olduğu için, çoğu deneyimli işe alım uzmanları diğer formatlardan daha çok tercih ederler. İş tecrübesi kronolojik olarak listelendiğinden, bu format, kariyer gelişimini göstermek isteyenler için gerçekten güzeldir.

Bu formatın sizin için işe yaramamasının tek sebebi, iş geçmişi boşluklarınız ve varsa işleri sık sık değiştirmenizdir. Bunlar, kronolojik bir Cv’in kötü bir özeliği ve işverenlerin görmek istemediği konudur. Bunun dışında, kronolojik biçimi seçmek genellikle iş arayanlar için güzel ve basittir.

İletişim Bilgileri

Konu Cv yazmaya gelince, bu bölüm aldığı kadar açıktır. Temel bilgiler şunlardır: İsim, adres, e-posta ve telefon numarası.Daha da genişletmek istiyorsanız, kişisel web sitenize (profesyonel ) veya LinkedIn profilinize bir bağlantı eklemeyi deneyin.

Mesleki Deneyim İş  Bilgileri

Mesleki deneyim bölümü, İş deneyimlerinizi ters-kronolojik bir biçimde yazınız. Buradaki amaç, geçmiş işlerinizde gerçekleştirdiğiniz görevlerin listesini sunmak değil, başarılarınızı sergilemek ve önceki rollerdeki üstünlüğünüzü göstermektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, rakamlarla ölçülebilir şekiller eklemektir.

Rakamlar, başarılarınızı göstermek ve işverene yeteneklerinizi daha iyi anlaması için yardımcı olur. Bu bölümü daha etkili hale getirmenin bir başka yolu, her rakam noktasını bir özellikle başlatmaktır.Böylece İK müdürüne hedefinize nasıl ulaştığınızı tam olarak kavrar.

Eğitim Bölümü

Bir öğrenci ya da yeni mezun değilseniz, eğitim bölümünüz çok detaylı olmak zorunda değildir. Üniversitenizin adını ve yerini, derecenizi, mezun olduğunuz zamanı ve genel not ortalamanızı (3.0 veya üstü ise) yazmak yeterli olacaktır.

Bununla birlikte, halen okula devam ediyorsanız veya yeni mezun olduysanız, eğitim bölümünüz biraz detaylı olmalı. Örneğin, bir öğrencinin mesleki deneyiminin başlamasından önce eğitim deneyimi listelenir. Eğer öğrenciyseniz ve eğitim bölümünüze neler ekleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, Eğitim Yazma Kılavuzumuzu ziyaret edin.

Beceriler

Cv’inize ilave bir beceri bölümü eklenmesi, bu bölüme bilgisayar bilgilerinizi(yazılım,proğram,vb)becerileri eklemenize izin verir. Tabi ki, eklediğiniz becerilerin, başvurduğunuz pozisyona bir şekilde uygulanabileceğinden emin olun.

Kronolojik Cv Örnekleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ