Hobileriniz Nelerdir?

  • 853 kez görüntülendi.
Hobileriniz Nelerdir?

Yazı İçeriği

Hobileriniz Nelerdir? cevabı için; 

İş görüşmesine hazırlanırken “Burada niye çalışmak istiyorsunuz?” Ve “Neden işinizden ayrılmayı düşünüyorsunuz?” gibi kariyerinizle doğrudan alakalı sorulara cevap hazırlamanız gerekir.Ancak aynı zamanda sizinle ilgili olarak bu sorunun cevabını verip aynı zamanda işyerinin dışında, hobilerinizi de belirtmeniz gerekir.

İşe alım uzmanları, bu soruyu sizi gerçekten tanımak istedikleri için soruyor.Bu, özellikle kişilik açısından akıllıca olduğu kadar beceri ve tecrübeleriniz için de iyi olacağınızı bilmeleri gerektiğinden önemlidir.

Bu sorunun cevabı sizi ve özellikle de görüşmeciyi şimdiye kadar yeterince etkilemediğini düşünüyorsanız, dengeleri kendi lehinize çevirmenin yolundan bahsedelim.

Hobileriniz Nelerdir?

Hangi hobilerden bahsedeceğinizi düşündüğünüzde,

Sizin kariyerinizi etkilemeyecek ve basit sıradan olan, “tv izlemek”, “müzik dinlemek” gibi genel, sıkıcı hobileri kullanmaktan kaçının; bunlar gerçekten bir şey ifade etmez ve size bir aday olarak hiçbir değer katmaz.

Spor her zaman,bahsetmek için iyi bir hobidir.Bu nedenle, spor ile ilgileniyorsanız, bu sizin ve potansiyel işvereniniz için insanların becerilerini geliştirecek iyi bir yoldur.

İster hafta sonu ya da ayda bir basketbol,voleybol turnuvası olsun, ister bir ekip ile iyi bir spor yapın, bu bir takımda iyi çalıştığınızı, sonuç odaklı olup sevdiğinizi belirtin. Rekabetin iş yerindeki tüm olumlu özelliklerini göstermeniz etkili olacaktır.

Ayrıca, düzenli olarak spor salonuna gidiyorsanız, haftanın üç günü spor salonuna nasıl gittiğinizi ve gençlik ve sağlığınızı iyileştirmek için bir spor planını takip ettiğinizi açıklayın.

Daha detaylı bir cevaptır ve daha önce hobilerinizi hazır ve sıradan bulundurduğunuz izlenimini vermek yerine özveri ve öz disiplininizi gösterir.

Ama sporla ilgili değilseniz ne olacak? Spor salonuna gidip bir spor yapmak, kariyer becerilerinizi sergileyen tek hobi değildir.

Belki Çalışma alanınızla ilgili blogları ve makaleleri okumaktan, sektörünüzdeki gelişmelerden haberdar olmak ya da becerilerinizi genişletmek için çevrim içi eğitimler izlemekten hoşlanırsınız. Bunlar mesleki gelişiminizi ciddiye aldığınızı göstermektedir.

Bunların hepsi mükemmel bir aday olduğunuzu göstermenin harika yolları olmakla birlikte, görüşmeciye kim olduğunuzu anlamasını sağlayan bazı kişisel hobilerle desteklemek önemlidir.

Ailenize zaman geçirmeyi seviyorsanız, uzun yürüyüşlere çıktığınızı veya yeni yiyecekler pişirdiğinizi söyleyebilirsiniz. Size iyi bir ışık gösterdiği sürece, açıklamak çok önemlidir.

Her şeyden önemlisi: yalan söylemeyin. Gerçekten, buna değmez. Er ya da geç yakalanırsınız ve en başından beri onlara yalan söylediğinizi fark ettikleri takdirde olumsuz bir sürece neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ